USED, NORVEÇ’DE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Uluslar arası Sanat Eğitimcileri Derneği (USED) Norveç’e gidecek.

USED, Mültecilerin Sosyal Hayata Katılımı (PARSOL) projesi kapsamında Norveç’te Türkiye’yi temsil edecek.

Merkezi Denizli’de bulunan Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği (USED) koordinatörlüğünde başlatılan PARSOL projesi kapsamında, USED ekibi görüşmelerde bulunmak üzere Norveç’e gidecek. Daha önce yapılan toplantılarda mültecilerin sağlık, dil sorunları gibi konular masaya yatırılmıştı. Norveç’de üç gün sürecek toplantıda ise sanatçı mültecilerin sanat çalışmalarıyla topluma entegrasyonu konuşulacak. Öte yandan proje kapsamında sosyal medya üzerinden yapılan anketlerin geri bildirimi paylaşılacak.  Hollanda ve Türkiye ayağı gerçekleşen projede İspanya, Portekiz, Norveç, Hollanda, İtalya ve İngiltere’de sanat ve mültecilerle ilgili sivil toplum örgütleri de ortak konumunda.

denizli used ile ilgili görsel sonucu

Yasin KÖSE: “Proje sürecini başarılı bir şekilde sürdürüyoruz.”

PARSOL projesi Bilişim Sorumlusu Yasin Köse PARSOL Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Proje sürecini başarılı bir şekilde sürdürdüklerini belirten KÖSE:

“Proje kapsamında yaptığımız etkinlikler sosyal medya üzerinden yoğun ilgi topladı. Sosyal medya hesaplarımıza gelen analitik sonuçlarda son bir ayda 3 kat bir artış söz konusu. Bu da projemizin ne kadar başarılı olduğunu gösteren ayrı bir nokta. Sosyal medya hesabımız üzerinden birçok ülkeden takipçilerimiz de var. Hatta birçok mülteci arkadaşımız sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle çalışmak iletişime geçti. Ayrıca anket çalışmalarımız sonucu olumlu ve olumsuz birçok dönüt aldık. Projemizin Türkiye ve Hollanda ayağı gerçekleşti. Şimdi de Norveç ayağı olacak ve biz toplantıda sosyal medyadan projenin yaygınlaştırması ve internet üzerinden yaptığımız anket çalışması da toplantıda konuşacağımız konular olacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir