DENİZLİ’DEN GÖNÜLLÜ HAREKETİNE DESTEK

USED, Ulusal Gönüllülük Komitesi’nin Denizli’deki ayağı oldu.

Uluslararası bir kuruluş olan Habitat Derneği faaliyetlerini Denizli’de destekleyen kuruluşlarından olan Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği (USED), 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında gönüllülük stantları oluşturdu. Forum Çamlık AVM’de açılan stantlarda Denizli Halkı gönüllülük konusunda bilinçlendirildi.

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Kapsamında belirlenen 17 hedef doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanında gönüllü stantları oluşturuldu. Denizli, Adana, Bartın, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Mardin, Ordu, Tekirdağ illerinde açılan stantlara Türk halkının yoğun ilgisi gönüllülük bilincini en üst düzeye taşıdı.

2323

DENİZLİ’DE YOĞUN İLGİ

Denizli halkı gönüllü hareketine yoğun destek verirken yüzlerce kişi gönüllülük başvurusunda bulundu. USED gönüllüleri stantlarda USED ve Ulusal Gönüllülük Komitesi Üyesi olan Habitat Derneği projeleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve gönüllülük konularında halkı bilinçlendirerek  #GönüllüysenRenkVer etiketleri ile de sosyal medyada etkinliği yaydılar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir